Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Euroscola Lietuvoje - taisyklės ir datos

Europos Parlamento Informacijos biuras pradėjo organizuoti Euroscola atrankos konkursus Lietuvoje 2007 metų pabaigoje. Kasmet Strasbūre apsilanko 10-15 mokyklų.

 

Atrankos konkursų principai ir taisyklės (ATNAUJINTOS 2015/08/25)

Kvietimai registruotis Euroscola konkursui siunčiami elektroniniu paštu visoms Lietuvos vidurinėms mokykloms, gimnazijoms ir licėjams du kartus per metus (kvietimų skaičius gali keistis priklausomai nuo renginių Strasbūre skaičiaus ir mokyklų aktyvumo). Registracija vyksta elektroniniu paštu. Visos paraiškos siunčiamos Europos Parlamento Informacijos biurui Lietuvoje adresu euroscola-lietuva@europarl.europa.eu su nuoroda „Euroscola konkursui“.

Konkursui registruojama komanda iš 10 (arba mažiau) moksleivių, kurių amžius 16-18 metų. Vyresni nei 18 m. moksleiviai, besimokantys kartu su kitais komandos dalyviais, taip pat gali dalyvauti konkurse. Iš kiekvienos mokyklos ar gimnazijos registruojama tik viena komanda (gavus dvi ar daugiau paraiškų iš tos pačios mokyklos, į finalą bus kviečiama pirmoji atsiuntusi savo duomenis).

Laiku užsiregistravusios komandos kviečiamos į finalus. Kiekviename finale dalyvauja nuo 4 iki 6 komandų. Apie finalų vietą komandos informuojamos atskirai. EPIB stengsis atsižvelgti į geografinį užsirgistravusių mokyklų pasiskirstymą ir finalus rengs regionuose.

Į finalus kviečiamos visos iki nurodyto termino užsiregistravusios komandos. Užsiregistravusios, bet į finalą be pateisinamų priežasčių neatvykusios gimnazijos praranda teisę dalyvauti kitame Euroscola konkurse.

Kaip atrodo finalas?

Finalo metu komandų laukia užduotys, skirtos žinioms apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, apie žinomiausias Europos Sąjungos asmenybes ir pareigūnus patikrinti.

Finalas prasideda vienos minutės trukmės komandų prisistatymu, kurį dalyviai rengia iš anksto. Komandų prisistatymą vertina kitos komandos.

Finalo metu vyksta viktorina (žodžių) ir atliekamos kitos užduotys (raštu).

Viena geriausiai pasirodžiusi ir daugiausiai balų finale surinkusi komanda skelbiama finalo laimėtoją ir kviečiama į Strasbūrą.

Kas vyksta toliau?

Laimėjusi komanda suburia 24 moksleivių ir dviejų mokytojų iš savo mokyklos grupę ir dalyvauja renginyje Strasbūre nurodyta diena. Europos Parlamentas skiria subsidiją kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti.

Mokykla, laimėjusi kelionę, negali dalyvauti Euroscola konkurse dvejus metus nuo renginio Strasbūre dienos.

2015-2016 m. mokslo metų kelionių datos

Lietuvoje atrinktos mokyklos dalyvaus renginiuose Strasbūre šiomis dienomis:

2015 m. spalio 9 d. - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinė mokykla
2015 m. spalio 30 d. - Vilniaus Žemynos gimnazija
2015 m. lapkričio 5 d. - Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija
2016 m. sausio 22 d. - Alytaus r. Butrimonių gimnazija
2016 m. vasario 5 d. - Kėdainių šviesioji gimnazija
2016 m. kovo 3 d. - Panevėžio 5-oji gimnazija
2016 m. kovo 11 d. - Radviliškio Lizdeikos gimnazija
2016 m. kovo 17 d. - Tauragės Versmės gimnazija
2016 m. balandžio 21 d. - Akmenės rajono Akmenės gimnazija
2016 m. balandžio 28 d. - Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija
2016 m. gegužės 13 d. - Klaipėdos  „Ąžuolyno“ gimnazija
2016 m. gegužės 21 d. (EYE2016) - Skuodo r. Ylakių gimnazija
2016 m. spalio 28 d.
2016 m. lapkričio 10 d.
2016 m. lapkričio 25 d.
2016 m. gruodžio 16 d.