Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
 
 .

Eurobarometras - Europos Parlamento apklausos

Šiame puslapyje rasite Eurobarometro apklausas, užsakytas Europos Parlamento, arba apklausas, kuriose atsispindi piliečių nuomonę apie Europos Parlamentą.

NAUJA: Europiečių nuotaikos likus metams iki Europos Parlamento rinkimų

2013 m. vasarą atlikta apklausa siekė sužinoti, ką europiečiai mano apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, ar jie mato savo šalies narystės ES naudą ir ką galvoja apie savo dalyvavimo rinkimuose svarbą ir poveikį.

Moterys ir lyčių lygybė ekonominės krizės kontekste

Europos Parlamento užsakymu atliktas Eurobarometro tyrimas rodo, kad vaikų turėjimas gali apsunkinti moters priėmimą į darbą, o į profesinę patirtį labiau atsižvelgiama priimant vyrus. Kita vertus, lietuviai moterų teisių padėtį vertina geriau negu vidutiniai europiečiai. Jie taip pat teikia mažiau svarbos darbo patikimumui bei lankstumui.

2012 metų Eurobarometro "Parlamentas"

Naujausias Eurobarometro tyrimas parodė, jog Lietuvoje ir kitose ES šalyse daugėja besidominčiųjų ES reikalais. Vis daugiau gyventojų informaciją apie ES gauna iš interneto, tuo tarpu televizijos ir spaudos įtaka sparčiai mažėja. Apklausa taip pat parodė, kad lietuvių turimas Europos Parlamento įvaizdis yra geresnis negu daugumos europiečių, o dauguma pageidauja stiprinti jo vaidmenį.

Europiečių nuotaikos likus dviems metams iki Europos Parlamento rinkimų

2012 m. vasarą atlikta apklausa siekė sužinoti, ką europiečiai mano apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, ar jie mato savo šalies narystės ES naudą, ar suvokia savo dalyvavimo rinkimuose svarbą ir poveikį.

Krizė ir ekonominis valdymas

Vėliausia Eurobarometro apklausa, kurioje bandoma išsiaiškinti ES gyventojų požiūrį į ekonominę krizę ir geriausias kovos su ja priemones.

Lyčių lygybė

Šiais metais Tarptautinę moters dieną Europos Parlamentas daugiausia dėmesio skyr4 moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumui. Dėl šios priežasties Europos Parlamentas paprašė "TNS opinion" atlikti Flash tyrimą telefonu, kuris buvo atliekamas 2012 m. sausio 19-20 d., jame dalyvavo 25 539 Europos piliečiai iš 27 ES valstybių narių. Klausimai buvo susiję su darbo užmokesčio skirtumu, atsakomybe už vaikų priežiūrą ir darbe kylančiais lyčių klausimais.

 .

Eurobarometro "Parlametras"

Šiuo tyrimu  siekiama išsiaiškinti, kaip europiečiai suvokia Europos Parlamentą, ką žino apie Europos Parlamento veiklą, kokios veiklos sritys atrodo svarbiausios ir matomiausios. Šis tyrimas vyko 2011 m. lapkričio 3-20 d. Atliekant tyrimą vyko šie pagrindiniai įvykiai: referendumo dėl euro planas Graikijoje; ministro pirmininko pasikeitimas Italijoje; naujo ministro pirmininko paskyrimas Graikijoje; kelių euro zonos valstybių skolų palūkanų dydžio augimas; parlamento rinkimai Ispanijoje ir G20 aukščiausiojo lygio susitikimas. Ši įtampos kupina atmosfera turėjo įtakos europiečių suvokimui apie Europos Sąjungą ir konkrečiai apie Europos Parlamentą.